AQ Passion Teen

Nekompromisní řešení regálové reprosoustavy, postavené na top měničích Scan-Speak.
Více informací
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
AQ PASSION TEEN - Olivová dýha, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Dýha oliva, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
Vyberte variantu
AQ Passion Teen - bílý lesk
AQ Passion Teen - oliva HG
AQ Passion Teen - ořech HG
AQ Passion Teen - černý lesk
KódAQ_0031427VýrobceAcoustique QualityZáruka24 měsíců

 

Malá svými rozměry, velká svým zvukem a plná vášně pro hudbu. To je kompaktní dvoupásmová reprosoustava  Passion Teen


  

Její srdce má severský původ a ten nejlepší rodokmen. Scan-Speak je ve světě měničů královskou rodinou a v Passion Teen je to nejlepší od Scan-Speak, co se do reprosoustavy s tělem dorostenky vešlo. Výškový reproduktor je z nejnovější řady Illuminator 1". Membránu netvoří kulový vrchlík, jak bývá obvyklé, ale v tomto případě má membrána tvar části toroidu. V jeho středu je umístěn kovový difuzor, který mimo to, že zlepšuje chlazení, garantuje neobvykle vyrovnanou frekvenční charakteristiku v pouhých 2 dB od 1 kHz až do nebeských 30 kHz. Na kovovém čelním panelu je kolem středového prstence vložena porézní pryž, která potlačuje akustickou difrakci. Šestice neodymových magnetů, která je umístěna v zadní komoře AirCirc, vytváří permanentní magnetické pole.

 

Reprodukce středních a nízkých kmitočtů je přenášena středobasovým 6,5" reproduktorem ze stejné královské rodiny Scan-Speak z řady Revelator. Papírovou membránu přerušují nepravidelné zářezy, vyplněné speciální tlumící hmotou. Toto řešení výrazně potlačuje možnost vzniku stojatých vln na membráně. Membrána je zavěšena na nízkotlumícím gumovém závěsu SBR, který umožňuje membráně extrémní zdvih až 13 mm. Díky tomu je reproduktor schopen přenést i velice nízké kmitočty. Magnetický obvod tvoří patentovaný lineární symetrický pohon SD-1.

 

Čelo Passion Teen vzniklo díky modelování ve 3D.  Vyráběno je na pětiosém CNC obráběcím centru z 50 mm MDF panelu o vysoké hustotě. Hliníkové koše reproduktorů jsou v něm upevněny vysoce-pevnostními šrouby s metrickým závitem, a při předepsaném utažení tvoří koš reproduktoru s ozvučnicí jeden pevnostní celek. 

 

Ozvučnice - korpus z MDF využívá sandvičové konstrukce, aktivního systému tlumení rezonancí BDS a neodrazivých vnitřních panelů. Díky této konstrukci je celek dokonale tuhý, odolný vůči rezonancím a uvnitř je eliminováno stojaté vlnění. Prostorové umístění umožňuje směřování akustické osy na sedícího posluchače, přechodové pásmo mezi oběma měniči je fázově korektní a nedochází k difrakci.

 

Elektronická výhybka je zásluhou dokonalosti měničů a ozvučnice ideálního prvního řádu, díky tomu jsou minimalizovány fázové posuny. Vnitřní kabeláž je Solid Core Audioquest. Na nosném panelu jsou vybrané a doměřované součástky přilepeny a spojeny metodou D2D bez použití problematických plošných spojů. Kabely jsou za tepla pájeny přímo na kontakty měničů i na terminály, takže odpadá možnost vzniku přechodového odporu.

 

Reprosoustava AQ Passion Teen vyniká dechberoucí čistotou středů a až neuvěřitelnou plynulostí frekvenční charakteristiky. Při měření se frekvenční charakteristika od 800 Hz do 30 kHz vejde do úžasných 3 dB!

 

 

Možné dokoupit audiofilský stojan AQ stojan Passion Teen, který byl vytvořen přímo k reprosoustavě Passion Teen. Stojan zajišťuje optimální výšku z hlediska poslechu, skryté vedení kabelu a optimální uložení reprosoustavy z hlediska přenosu vibrací.

 

Povrchová úprava - přírodní dřevěná dýha nebo barvy dle RAL s vysokým leskem.

 

 

TESTY A RECENZE


 

Recenze v hi-fi magazínu Hi-Fi Voice: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/1200-aq-passion-teen

 

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


  

 • Systém: 2-pásmový

 • Impedance: 6 Ω

 • Šumový výkon: 70 W

 • Hudební výkon: 160 W

 • Citlivost: 89 dB / 1 W / 1 m

 • Kmitočtový rozsah: 30 Hz - 45 kHz v pásmu 4 dB

 • Výhybka: 6,6 dB / oct

 • Rozměry (šxvxh): 226 mm x 450 mm x 360 mm

 • Hmotnost: 15,5 kg

 • Vnitřní objem: 21 l

 • Ozvučnice typu bassreflex

AQ Passion Teen
AQ PASSION TEEN - Olivová dýha, vysoký leskAQ PASSION TEEN - Olivová dýha, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký leskAQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký leskAQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Dýha oliva, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)AQ PASSION TEEN - Dýha oliva, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
PopisTechnické parametryObrázkyKe stažení