O firmě

Firma AQ, s.r.o. byla založena v roce 1995 jako logické pokračování aktivit, které byly do té doby vedeny pod hlavičkou firmy jako fyzické osoby Sapara UNI zhruba od přelomu let 1992 a 1993. Hlavní činností firmy v této době byl vývoj a výroba reprosoustav prodávaných pod vlastní značkou AQ - Acoustique Quality.

Sortiment v průběhu let narůstal a dnes si můžete zakoupit kolem třiceti různých modelů vyráběných ve třech až sedmi barevných variantách. Reprosoustavy AQ jsou opravdu vyráběny v České republice, k jejich konstrukci používáme pečlivě vybrané materiály a komponenty, abychom dosáhli co nejpříznivějšího poměru kvalita/cena. Disponujeme dvěmi technologiemi výroby korpusů. Pro základní řadu používáme linku s kontinuálním nanášením folie na MDF desky, vyšší řady jsou vyráběny na povrchu s pravou přírodní dýhou, takže lze v dobrém slova smyslu tvrdit, že co kus, to originál.

Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat i další produkty, příslušenství reprosoustav, jako kabely, stojany, držáky a podobně. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl, dnes již celosvětově známý, Project, jehož gramofony se vyrábí rovněž stále v ČR. Postupně začaly přibývat další zastoupení. Dnes máme v našem portfoliu tyto značky:

Denver (Dánsko) - Společnost Inter Sales A / S byla založena v roce 1990 v dánském Aarhusu. Dnes mají více poboček v evropských zemích a rozsáhlou distribuční síť po celé Evropě. Inter Sales vyrábí a prodává svou vlastní značku s názvem Denver Electronics, ale je také schopen pomoci s objednávkami soukromých značek / OEM. Značka Denver Electronic má široký výběr spotřebních výrobků s více než 400 produkty ve svém portfoliu - to vše za konkurenční ceny na vstupní úrovni.

BigBen (Francie) - Společnost byla založena v roce 1981 a nabízí domácí produkty se svými dvěma značkami: Bigben a Thomson pro osoby od 7 do 77 let. Vše, co potřebujete, je od inovativních až po kreativní produkty (hi-fi systémy, zvukové věže, reproduktory Bluetooth®, gramofony, radiobudíky…) s dobrým poměrem cena / kvalita.

Sonorous (Turecko) - rozmanitá nabídka TV stolků všech cenových kategorií s vynikajícím řemeslným zpracováním. Naleznete stolky v kombinaci kov - sklo, kov - sklo - dřevo a i velmi exkluzivní celoskleněné.

Lenco (Holandsko) - značka jejíž historie sahá až do 70-tých let dnes nabízí nejenom zajímavé gramofony, ale i celou řadu další elektroniky jako jsou MP3, MP4 přehrávače, sluchátka, hifi systémy, přenosné CD a DVD přehrávače, tablety, televize a mnohé další.

ARTsound (Belgie) - firma, která nám pomohla doplnit portfolio našich reprosoustav o vestavné - Inwall - a instalační plastové nástěnné reprosoustavy pro použití ve venkovních i vnitřních prostorách. V nabídce firmy jsou i multiroom systémy a komponenty pro 100V plošné ozvučení.

Project (Rakousko) - dnes kromě již velmi populárních gramofonů patří do nabídky této firmy mnoho audio produktů v řadě Box Design. Naleznete zde nejen příslušenství ke gramofonům, ale i CD přehrávače, tunery, zesilovače, recievery, převodníky a další komponenty, kterými lze významně vylepšit audio řetězec.

Audioquest (USA) - legendární výrobce kabelů, který dokáže nabídnout vynikající produkty pro téměř jakékoliv AV přístroje v domácnosti. Kdo hledá perfektní kvalitu a vynikající zvuk, nemůže sáhnout jinam.

Arcam (Anglie) - zejména zesilovače a AV recievery jsou dlouhodobou chloubou této firmy. Nicméně dnes nabízí i neméně zajímavé CD a Blue Ray přehrávače, převodníky a další nezbytné zařízení pro každého audiofila.

Lindemann (Německo) - Při vývoji našich výrobků můžeme stavět na 25 letech zkušeností ve vývoji reproduktorů, zesilovačů a digitálních zdrojů. Lindemann vyrábí nové produkty s využitím nejnovějších konstrukčních nástrojů a metod měření. Samozřejmě používáme nejnovější a nejlepší technologie, které trh nabízí. Především je však vždy výsledkem zvuk; naším nejdůležitějším měřicím přístrojem jsou naše uši!

KR Audio (ČR) - KR Audio Electronics sro se sídlem v Praze, je výrobcem ručně vyráběných, vysoce kvalitních elektronek (veškeré sklo je ručně foukané) a audio zařízení.Naše společnost zahájila výzkum v roce 1992 s cílem zdokonalit triody a zahájila svůj život jako výrobce elektronek, nejprve s historickou reprodukcí ventilů Marconi a pak s elektronkami pro audio jako volitelnou verzí OEM ve špičkových audio zesilovačích v roce 1994. Úspěch se dostavil při přímém srovnání mezi ručně vyrobenými elektronkami KR a masově vyráběnými elektronkami na zřízeních starých přes  60 let.