AQ Pontos S

Mělké reproduktory ideální jako surroundy domácí kino - vhodné pro umístění na zdi.
Více informací
AQ PONTOS S
AQ PONTOS S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
Vyberte variantu
AQ Pontos S piano black, surround
AQ Pontos S piano white, surround
KódAQ_0031433VýrobceAcoustique QualityZáruka24 měsíců

Mělké reproduktory ideální jako surroundy domácí kino, osazené reproduktory Scan-Speak - vhodné pro umístění na zdi.

 

Reproduktorová soustava maximálně úsporných rozměrů navržená speciálně pro funkci na pozici efektového kanálu domácího kina.

Koncepčně je surround navržen jako dvoupásmová reprosoustava s bassreflexem. Bassreflex je umístěn na čelním panelu a díky tomu je možné při umístění v interiéru AQ Pontos S přisadit až ke stěně. K tomu je velmi vhodný praktický držák AQ Sat 4.. Bassreflex je na obou stranách vybaven náběhovým rádiusem eliminujícím pazvuky turbulentního proudění na hraně.

Korpus ozvučnice je vyroben z MDF desek se sendvičovou konstrukc. Díky velmi kompaktním rozměrům bylo zároveň dosaženo inaprosto dokonaléhé tuhosti boxu.. Přesto nechybí ani u tohoto modelu systém vnitřních výztuh.

Bassreflex umístěný ve spodní části sendvičové ozvučnice směřuje dopředu a umožňuje umístění boxu blízko ke zdi, popřípadě přímo do nábytkové stěny.

Krycí rámečky potažené černou průzvučnou tkaninou jsou k ozvučnici připevněny pomocí permanentních magnetů. Při jejich odejmutí nejsou viditelné žádné upevňovací body.

Připojovací terminál je vybaven celokovovými šroubovacími svorkami, které umožňují zapojení bi-wiring i bi-amping. Vnitřní propojovací kabely jsou od americké firmy Audioquest z řady Rocket 33. Použití stejného typu kabelů je velmi doporučeno i pro propojení se zesilovačem, kdy přináší maximální detailnost a přesnost ve zvukovém přednesu.

Oba osazené reproduktory jsou od dánské firmy Scan-Speak. Litý koš basového reproduktoru a membrána vyrobená ze skleněných vláken přináší i při relativně malém objemu plný a přesný bass. Použitý výškový reproduktor je stejný jako u větších modelů této řady a poskytuje tedy stejně vynikající přednes vysokých kmitočtů, díky speciální konstrukci vrchlíku s vysunutým pólovým nástavcem, který zajišťuje širší poslechový prostor, než je obvyklé u běžných kulových vrchlíků.

Povrchová úprava všech Pontos soustav je vysoce kvalitní klavírní lak, nanášený v osmi vrstvách. Kompaktnost a tuhost lakované vrstvy se velmi pozitivně projevuje na tuhosti ozvučnice.

Přestože se jedná o nejmenší model z řady Pontos, stále nabízí vynikající zvuk a je vhodný zejména do menších a středních prostorů. Posouvá zvuk domácího kina k velmi živému a věrnému projevu.

 

  

TESTY A RECENZE:

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE: 

 • Systém: 2-pásmový
 • Impedance: 8 Ω
 • Šumový výkon: 60W
 • Hudební výkon: 120 W
 • Citlivost: 87 dB / 1 W / 1 m
 • Kmitočtový rozsah: 60 Hz - 43 kHz v pásmu 6 dB
 • Výhybka: 12,12 dB / oct
 • Rozměry (šxvxh): 180 mm x 382 mm x 145 mm
 • Hmotnost: 5,5 kg
 • Vnitřní objem: 4,5 l
 • Ozvučnice typu bassreflex
 • rozměry: 380 x 180 x 145 mm
AQ PONTOS SAQ PONTOS S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
AQ Pontos S
PopisTechnické parametryObrázky