AQ Tango 94 subwoofer

Aktivní subwoofer osazený basovým reproduktorem s 20 cm hliníkovou membránou, max. akustický tlak 100 dB / 1 m.
Více informací
AQ TANGO 94 - černá fólie
AQ TANGO 94 - černá fólie
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
Kód0t94EAN8595122700379VýrobceAcoustique QualityZáruka24 měsíců

Zboží lze vyzvednout v naší prodejně: na dotaz
Zboží lze doručit kamkoliv do ČR: na dotazDostupnost je aktualizována 1x za 60min. Pro ověření 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

 

Kompaktní aktivní subwoofer osazený basovým reproduktorem s 20 cm hliníkovou membránou, max. akustický tlak 100 dB / 1 m


  

Z fyziologie vnímání zvuku lidským uchem vyplývá, že pro stejný pocit hlasitosti je na nízkých kmitočtech zapotřebí daleko vyššího výkonu, než je postačující pro střední a vysoké kmitočty. Nejnižší kmitočet je také úměrný velikosti membrány reproduktoru a vnitřnímu objemu skříně. Pro reprosoustavy menších rozměrů je fyzikálně nemožné přenést nejnižší basy. Řešením je přidání aktivního subwooferu – speciální reprosoustavy pro reprodukci pouze nejnižších basových kmitočtů do reprodukčního řetězce.

 

Zde opět hraje roli akustika a fyziologie vnímání zvuku lidským uchem. Ucho velice přesně vnímá směr, odkud vycházejí zvuky vyšších frekvencí. Přežití našich předchůdců bylo závislé na tom, zda uslyší, odkud syčí had, kde zašustí listí pod šelmou. Vysoké kmitočty se šíří jako úzký paprsek, u středních kmitočtů se již úzký paprsek mění na kužel a nízké basové kmitočty se šíří kulově. Znamená to, že u nízkých basů do cca 100 Hz nedokážeme určit, odkud vycházejí. 

 

V momentě, kdy před posluchače umístíme klasické plnopásmové (hlavní) reprosoustavy a subwoofer například za posluchače, bude při správném nastavení ucho vnímat jako zdroj zvuku prostor u hlavních reprosoustav před posluchačem. Toho efektu je využito ve vícekanálových systémech domácího kina a stejně výhodně jej lze využít u stereoposlechu v případech, kdy není technicky možné umístit před posluchače velké reprosoustavy. Moderní receivery s tímto řešením počítají, jsou vybaveny speciálním signálovým výstupem pro subwoofer, kde je v jednom zvukovém kanálu sečtena veškerá basová linka pro celou nahrávku. Řešení s aktivním subwooferem je výhodné i v tom, že výkonově není tolik zatížen hlavní zesilovač a aktivní výhybka v subwooferu kompenzuje vlastní kmitočtovou charakteristiku subbasového reproduktoru a ozvučnice.

 

Základním kamenem aktivního subwooferu TANGO 94 je basový reproduktor o průměru 20 cm s aluminiovou membránou zajišťující maximální rychlost a tuhost. V dobře zatlumené a vyztužené ozvučnici je reproduktor instalovaný s vyzařováním přímo proti zemi. Skříň je umístěna na stavitelných hrotech a na jejím boku je osazen zesilovač s autodetekcí signálu, s možností nastavení vstupní citlivosti a dělící frekvence, včetně možnosti přepnutí fáze.

 

Nově vyvinutý bassreflex zalomeného profilu s vyústěním a náběhem s rádiusy je velice odolný proti pazvukům a oproti předchozím modelům posouvá subwoofer do nové dimenze. Svým zvukem rozhodně nezklame jak příznivce domácího kina, tak vyznavače hutné rockové hudby.

 

Pro vícekanálové systémy domácího kina doporučujeme využití společně s předními reproduktory TANGO 98, centrálním reproduktorem TANGO 91 a satelitními reproduktory TANGO 92. Výsledkem bude plnohodnotná výkonná sestava s vynikajícím poměrem Výkon / Cena a skvělý poslechový zážitek. 

 

Povrchová úprava je tvořená odolnou plastovou fólií s věrnou 3D imitací struktury dřeva černý jasan.

 

 

 

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

  • Napájení: 230 V
  • Vstupní citlivost: 500 mV
  • Maximální akustický tlak: 100 dB / 1 m
  • Kmitočtový rozsah: 30 - 140 Hz v pásmu 12 dB
  • Výhybka: 12 dB - laditelná 40 - 140 Hz
  • Rozměry (š x v x h):  260 mm x 365 mm x 400 mm
  • Hmotnost: 12 kg
  • Objem: 22 l 
AQ TANGO 94 - černá fólieAQ TANGO 94 - černá fólie
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
PopisTechnické parametryObrázky